Odkryj piękno Ukrainy

Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak w kwestii turystyki kraj ten nadal jest stosunkowo mało znany – o wiele częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą znajduje się kraj mogący nam zaoferować bardzo wiele wspaniałych rzeczy. Jeżeli więc chcielibyśmy wybrać się na wakacje do faktycznie interesującego miejsca, to zdecydowanie powinniśmy trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najważniejszych miast na terenie tego kraju zalicza się oczywiście położony w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci znajdował się w Polsce – właśnie dlatego obecnie znajdziemy w nim ogromną ilość pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak tak dużym krajem, że dobrze jest zapuścić się nieco dalej na wschód, gdyż również i tam znajdziemy wiele ciekawych rzeczy. Świetnym przykładem może tu być chociażby Kijów, który w chwili obecnej z całą pewnością zalicza się do zdecydowanie najciekawszych europejskich stolic.
Jadąc na Ukrainę możemy zwiedzić tak dużo ciekawych atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Niemniej jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części znajdziemy całe mnóstwo pozostałości po polskiej kulturze, przez co będzie to dla nas doskonała lekcja historii.
źródło: http://www.peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, http://www.azs-bydgoszcz.pl, http://willsoor.com.pl

Najstarsze wpisy tematyczne on-line: